Články

SK Olbramovice - mládežnický fotbal 2017

V letošním roce byla našemu klubu poskytnuta dotace z fondu MŠMT program VIII – Organizace sportu ve sportovních klubech ve výši 122.000,- Kč čímž byl podpořen náš projekt pod názvem „SK Olbramovice – mládežnický fotbal 2017“. Z této dotace bude hrazeno vybavení pro trénink žáků, dále pak pronájem sportovní haly v Bystřici a školní tělocvičny ZŠ Votice na tréninky žáků a přípravky v zimním období. Také bude z této podpory uhrazeno startovné na turnajích starší přípravky a úprava hrací plochy hřiště provzdušněním vertidrein. V neposlední řadě budou z této dotace uhrazeny odměny pro trenéry našich 4 mládežnických družstev (žáci, starší přípravka, mladší přípravka a mini přípravka). Pokud by celkové náklady projektu přesáhly hodnotu dotace, bude rozdíl hrazen z vlastních zdrojů.

Olbramovice 4.7.2017


 

Projekt 2017

SK Olbramovice z.s. plánuje v letošním roce pořídit pro hráče sady pro trénink a reprezentaci v soutěžním ročníku 2017/2018. Mělo by se jednat o sady Givova Vittoria v celkové hodnotě cca 35000,- Kč. Dále by náš klub chtěl finančně odměnit trenéra mládeže – starší přípravky za obětavou práci při výchově mladých fotbalistů v našem klubu částkou cca 10000,- Kč. Tento projekt bychom rádi realizovali za pomoci dotace poskytnuté z fondů MŠMT - FAČR popřípadě vlastních zdrojů.


 

Termíny zimních přátelských utkání - zima 2016

20.2.2015 - Obramovice - Sokol V. Janovice (12:00 UMT Votice)
27.2.2015 - Olbramovice - Kamberk (12:00 UMT Votice)
5.3.2016 Obramovice - Sokol Přestavlky (12:00 UMT Votice)
12.3.2015 - Obramovice - Postupice (12:00 UMT Votice) 
19.3.2015 - Obramovice - Kosova hora (14:00 UMT Votice) 


 

Pozvánka na Valnou hromadu členů SK Olbramovice.

Valná hromada se uskuteční v sobotu 14.3.2015 od 17:00 v restauraci U Michálků.

Za děti se mohou zůčastnit jejich rodiče.


 

Termíny zimních přátelských utkání

22.2.2015 - Obramovice - Kosova hora (16:00 UMT Votice) 5:1 (Rosol)
28.2.2015 - Olbramovice - Nevelkov (18:00 UMT Votice) - Nehrálo se
8.3.2015 - Obramovice - Vrch. Janovice (14:00 UMT Votice) 2:0 (Vyskočil, Boukal)
14.3.2015 Obramovice - Mezno (14:00 UMT Votice) 5:0 (Vyskočil, Tůma 2, Šípek, Štěpánek)


 

Turnaj Přestavlky 2. 8. 2014

     V sobotu, 2. 8., se naše áčko zúčastnilo dalšího turnaje. Jednalo se o přestavlcký Memoriál Jana Žížaly. Turnaj byl obsazen 3 mužstvy, kromě našeho a pořádajícího celku TJ Sokola Přestavlky (OP Benešov) zde startoval TJ Meteor Stříbrná Skalice (I. B třída). Náš tým přijel do Přestavlk posílen o Davida Stibůrka, Pepíka Růzhu a Jirku Košaře, našeho dorostence, momentálně hostujícího ve Voticích. Do turnaje, hraného opět za velice teplého počasí, jsme vstoupili zápasem s domácími Přestavlkami. Do utkání oba celky nastoupili opatrně, s postupem času však iniciativu začal přebírat naši. Prezentovali jsme se vcelku rychlým kombinačním fotbalem, ne zbytečně složitým, v útočné fázi spoléhali za kolmé míče za hostující obranu. Jeden takový si na konci prvního poločasu zpracoval Radek Havlíček a s přehledem otevřel skóre. Po změně stran domácí přidali a po odraženém míči přesnou střelou zpoza vápna vyrovnali. Naši však zbraně nesložili a dále se snažili být aktivní a opět strhnout vítězství na svou stranu. V dobrých pozicích se ocitli Martin Vácha a Honza Tůma, bohužel žádná z těchto šancí brankou neskončila. Skóre se měnilo až potom, co si Jirka Košař na levé straně hřiště přiklepl balon, zavezl ho do středu a přesnou ranou k levé tyči nám vrátil vedení. Pak byly na tahu opět Přestavlky, které si vytvořily pochopitelný mírný tlak, ale branku se jim vstřelit nepodařilo a tak zápas skončil výhrou našeho mužstva.
     V sobotním horku neměli naši hráči příliš času na odpočinek, protože cca za 30-40 minut po tuhém souboji s Přestavlkami začínal jejich druhý zápas proti Stříbrné Skalici. V tomto utkání byl papírovým favoritem soupeř, jednak díky soutěži, ve které startuje, jednak díky tomu, že naši hráči již měli jedno utkání v nohách. V zápase jsme však od začátku byli lepším týmem a zhruba ve 20 minutě šli do vedení po přesné ráně Pepíka Růzhy z trestného kopu. Po změně stran Skalice prakticky nehrozila, naopak naši chtěli vedení navýšit. To se nakonec povedlo. Nejprve se podobnou akcí jako v prvním zápase prezentoval opět Jirka Košař, který přesnou střelou k tyči naše vedení zdvojnásobil. O chvíli později si pak skalický obránce sám srazil do branky přízemní přihrávku Honzy Tůmy a bylo rozhodnuto. Skalice si sice ve zbytku zápasu vytvořila mírnou územní převahu, ale nedokázala vymyslet jedinou kloudnou akci ani zakončení. Se závěrečným hvizdem tak bylo jasné, že Olbramovice turnaj v Přestavlkách vyhrají! Naši opět předvedli pěkný fotbal , v obou utkání byly o něco lepším celkem a zaslouženě tak obsadili první místo. V závěrečném utkání turnaje si Přestavlky poradili se Skalicí 3:1 a obsadili tak na domácím turnaji druhé místo.

Na turnaji za nás nastoupili: D. Zimmermann, J. Čížek – J. Rosol, D. Stibůrek, J. Brdek, V. Neuberg, M. Hrstka, M. Vácha, D. Šach, J. Růzha, R. Boukal, R. Havlíček, J. Tůma, J. Košař, M. Procházka


 

Turnaj Maršovice 26. 7. 2014

               26. 7. jsme se zúčastnili druhého ročníku maršovického turnaje, hraného jako Memoriál Stanislava Fürsta. Na turnaj jsme přijeli jako největší outsider ze všech týmů. Mělo pro nás být předem vyhrazeno 4. místo a jako cena láhev Fernetu, kterou jsme si k překvapení všech nakonec neodvezli. Ještě než jsme nastoupili k prvnímu zápasu, jsme měli všichni rozplánované odpoledne tak, že si zahrajeme o 3. místo, dostaneme šišku a pojedeme domů. I mezi příznivci fotbalu na místním stánku kolovalo rozčarování, proč jsou vůbec Olbramovice pozvané na tento turnaj, protože nejsme nikomu vyrovnaným soupeřem a všechny naše zápasy budou pouze na jednu branku a soupeřům to nic nedá.

                Už první zápas, ale všechny utvrdil v tom, že nás neměli odsuzovat předem. I přesto, že jsme se utkali se soupeřem hrajícím 1. B třídu, Průhonicemi. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a především na začátcích obou poločasů nevěděli průhoničtí, co mají dělat. Přesto že individuální kvalita jednotlivých hráčů byla na straně Průhonic, my jsme se bojovným a týmovým výkonem soupeři vyrovnali a po většinu zápasu jsme byli nebezpečnějším týmem. Po gólu, který vstřelil po přihrávce Marka Hrstky a úniku Radek Havlíček, průhoničtí jen kroutili hlavou. Dokonce i diváci na stadionu zmlkli. Hráli jsme krásný fotbal se spoustou náběhů za obranu, které doplňovaly kolmé přihrávky. V obraně jsme byli posíleni o Davida Stibůrka z Jírovic, který dirigoval obranu a skvěle četl hru a tak se Průhonice téměř k ničemu nedostali. Rány z dálky pochytal někdy s mírnými obtížemi 16tiletý gólman Kadlec, ale na svůj věk zvládl utkání velmi dobře. V závěrečných minutách zápasu se za nás prosadila další výpomoc Filip Stibůrek po akci, kterou započal Václav Dušek a krásnou finální přihrávkou se prezentoval Petr Vyskočil. V úplném závěru jsme sice dostali gól na 2:1 a museli jsme se bránit několika standardním situacím i dlouhému nastavení, které si vymyslel rozhodčí Rezek. Vítězství jsme si ovšem už vzít nenechali a zaslouženě postoupili do finále, ve kterém nás čekal Týnec nad Sázavou hrající ještě loni 1. A třídu, což je o 3 soutěže výš, než hrajeme my.

                Do finálového zápasu jsme nastoupili bez brankáře Kadlece, kterého nahradil ještě mladší Dominik Malík, a bez bratrů Stibůrků. Ve finále jsme se prezentovali stejným fotbalem jako v utkání s Průhonicemi. Vycházeli jsme z poctivého obraného bloku a spoléhali zejména na rychlé protiútoky, doplněné kolmými přihrávkami a náběhy za obranu. Individuální kvalita byla opět na straně soupeře a byla znát ještě více, než v prvním utkání. V obraně jsme několikrát propadli především díky rychlosti křídelních hráčů Týnce. Dominik Malík ovšem několik akcí dobře vystál a při pokusu o přehození skončil míč nad brankou. V zápase jsme sice prohrávali 2:0, ale nevzdali jsme se. Z akce, která šla po ose Martin Šípek, Michal Vyskočil a Martin Vácha poslední jmenovaný vyškolil ve vápně obránce a prostřelil gólmana Týnce. Zbývaly ještě 2 minuty do konce zápasu, a tak jsme se snažili vyrovnat, bohužel soupeř měl v závěru přeci jen více sil a pojistil si výhru gólem na 3:1. Nutno podotknout, že zápas se nepovedl především rozhodčímu Rezkovi, který nám odepřel minimálně 1 penaltu a pískal na obě strany, tak nějak podivně.

                Za fotbal, kterým jsme se na turnaji prezentovali, jsme se nemuseli stydět, i přestože jsme hráli s týmy z vyšších soutěží, jsme byli týmům minimálně vyrovnaným soupeřem. Uznání se nám dostalo jak od diváků na stadionu, tak i od trenéra Jardy Růzhy a předsedy oddílu Karla Vyskočila.

 

Konečné pořadí týmů na turnaji: 1. Týnec nad Sázavou, 2. SK Olbramovice, 3. Maršovice, 4. Průhonice

 

Na turnaji za nás nastoupili: L. Kadlec, D. Malík – J. Rosol, D. Stibůrek, J. Brdek, M. Šípek, V. Neuberg, M. Hrstka, M. Vácha, D. Šach, P. Vyskočil, M. Štěpánek, R. Havlíček, F. Stibůrek, M. Vyskočil, M. Procházka, V. Dušek


 

Termíny letních turnajů

28.6.2014 - Turnaj v malé kopané, Maršovice
26.7.2014 - Turnaj ve velkém fotbale. Maršovice
2.8.2014 - Turnaj ve velkém fotbale, Přestavlky
9.8.2014 - Memoriál Jaroslava Chudlařského, Olbramovice


 

Starší přípravka - VÍTĚZ okresního přeboru starších přípravek 5+1

Naše přípravka vybojovala 1. místo v okresním přeboru. Za 20 kol ztratili body pouze jednou, a to když prohráli s druhým celkem v pořadí. Za celou sezónu si vytvořili úctyhodný náskok 11ti bodů a nechali za sebou i týmy jako Benešov, Vlašim, Votice a již zmiňované Sedlčany! Děkujeme hráčům i trenérům za odvedenou práci a doufejme, že můžeme čekat další skvělé výsledky.


 

Nohejbalový turnaj

  8.5.2014 se uskutečnil nohejbalový turnaj k výročí 80 let od založení klubu, kterého se zúčatnili členové klubu SK Olbramovice. Na místě se nám sešlo 6 týmů a hrálo se systémem každý s každým ve skupině a poté první dva z každě skupiny sehráli souboj o finále. 

  Konečné pořadí na prvních třech místech bylo následující:

1. Martin Šípek, Petr Vyskočil, Mirek Štěpánek
2. Zdeněk Doležal, Jan Tůma, Jirka Havlík
3. Karel Vyskočil (střídaný Martinem Váchou), Ríša Boukal, Marek Hrstka

  Počasí se velice vyvedlo, a tak členové poseděli až do večera a společně si užili ceny darované od klubu (sud piva, uzená kýta). Škoda jen, že se vše konalo za poměrně komorné atmosféry bez diváků, ale my přesto doufáme, že bychom příští rok mohli navázat na tuto založenou tradici. 

TOPlist